+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Czyszczenie wózków dziecięcych

O czyszczeniu wózków dziecięcych. Co warto wiedzieć?

2018-06-04

Gondola się mocno nie brudzi?

Powiedzmy, że gondola wózka głębokiego w większości przypadków się nie brudzi. A jeśli już, to wymaga jedynie niewielkiej konserwacji. W ramach pielęgnacji wystarczy zwykle regularnie czyścić koła i elementy stelażu, samo pokrycie gondoli i budki przecierać co jakiś czas wilgotną ściereczką, a obicie wewnętrzne i pokrycie materacyka po prostu wyprać.

W niektórych wózkach wewnętrzną tapicerkę zapina się na zamek, w innych na rzepy, a jeszcze w innych - po prostu nakłada się na krawędzie gondoli. Dobrze, jeśli i materacyk zaopatrzony jest w pokrycie możliwe do zdjęcia i wyprania. Niektóre produkty marek Espiro, Baby Design, czy Xlander mają nawet zdejmowaną tapicerkę z budki, co również umożliwia jej wypranie.

Producenci zalecają pranie ręczne bez wirowania, w temperaturze nie przekraczającej 30 stopni (wyższa temperatura może spowodować skurczenie materiału). Co ważne - do czyszczenia najlepiej jest używać tych samych środków, którymi prane są ubranka dziecka. Dzięki temu pociecha uniknie możliwości nabawienia się alergii, czy podrażnienia delikatnej skóry. Należy pamiętać również, aby - tak jak i na silne środki czyszczące - nie narażać produktu na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Producenci przestrzegają, że tapicerka wózka oraz plastikowe elementy mogą ulec odbarwieniu lub uszkodzeniu.

Spacerówka brudzi się na potęgę

Im starsze dziecko, tym większa kreatywność. A to się coś rozleje, a to soczek lub kredki zostawią ślad. Że o śladach po ubrudzonych bucikach nie będziemy szerzej wspominać :D Mniejsze zabrudzenia czyści się łatwo gąbką i wodą z detergentem. Przy większych zabrudzeniach najlepiej zdjąć z wózka tapicerkę i po prostu ją wyprać.

- Jeśli konieczne jest pranie, obicie zdejmujemy ze stelaża, a potem postępujemy w sposób zalecony przez producenta – poucza serwis mowimyjak.pl. - Większość dopuszcza pranie ręczne w letniej wodzie z dodatkiem łagodnego środka piorącego bez detergentu i ewentualnie łagodnego odplamiacza (można używać programów do prania ręcznego w pralce, ale z wyłączoną opcją wirowania). Całość trzeba wysuszyć, a potem wyprasować w niskiej temperaturze.

Oczywiście nie w każdym wózku spacerowym zdejmowanie tapicerki do prania jest proste. Jeśli ktoś potrzebuje wsparcia w tym zakresie, w sieci internet znajdzie wiele tutoriali dedykowanych konkretnym modelom.

Na forach dyskusyjnych mamy piszą nierzadko, że wstawiają cały wózek do wanny i piorą w niej ręcznie pokrycie. Producenci przestrzegają jednak, że można w ten sposób uszkodzić płytę podpierającą plecy siedzącego w wózku dziecka. Radzą również, żeby nie prać (nawet ręcznie) nylonowych pasów bezpieczeństwa. Wystarczy wyczyścić je wilgotną ściereczką.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.