+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów Blog Montaż fotelików

Foteliki samochodowe dla dzieci 9-18kg

Poszukiwanie kolejnego fotelika i zgłębianie zagadnień z nim związanych warto rozpocząć w okolicach kiedy dziecko ma już około 6 do 9 miesięcy, a przede wszystkim wtedy gdy potrafi już stabilnie siedzieć. Wtedy nie stoi nic na przeszkodzie aby przymierzyć je do fotelika 9-18 kg lub 9-25 kg. Charakterystyczne dla fotelików w tym przedziale jest że, siedzisko zintegrowane z taką podstawą, które ułatwia zwykle dziecku bezproblemowe patrzenie przez okno samochodu w trakcie jazdy. Jest to dużym atutem, gdyż dzieci w tym wieku są ciekawe świata i zainteresowane otoczeniem. Innym atutem jaki w fotelikach tego przedziału można spotkać to możliwość znacznego odchylenia fotelika od pozycji siedzącej do spoczynkowej.

...
Zakres cenowy
499zł
1999zł

Wybór między fotelikiem przodem a tyłem do kierunku jazdy RWF

Jednym z najlepszych rozwiązań są foteliki samochodowe montowane tyłem do kierunku jazdy, a to daje pewność że w trakcie każdej podróży w aucie dziecko jest bardzo dobrze zabezpieczone. Oczywiście nie oznacza to, że foteliki montowane przodem nie są bezpieczne, wręcz przeciwnie. Wiele niezależnych testów, w tym zderzeniowych potwierdza, że poszczególne foteliki z tej grupy spełniają swoje funkcje i znakomicie potrafią chronić dzieci.

Foteliki 9-18kg

Bardzo ważne!
Niezależnie od tego na jaki fotelik się zdecydujemy, zawsze należy zwrócić uwagę na to by zarówno sam fotelik był poprawnie zamontowany jak i dziecko w nim prawidłowo zapięte - ostatecznie właśnie to, a nie tylko sam fotelik może decydować o bezpieczeństwie Twojego dziecka. Przed każdą podróżą sprawdzaj czy Twoje dziecko jest poprawnie zapięte w foteliku.

Zobacz również: foteliki RWF - tyłem, foteliki 15-36kg, wózki do samolotu, wózki parasolki, wózki do biegania

Jakie marki oferują bezpieczne foteliki?

Nasza oferta fotelików dziecięcych, podobnie jak wózków jest specjalnie wyselekcjonowana pod względem najlepszych produktów. Oferujemy uznane modele fotelików takich marek jak m.in. Maxi Cosi, Cybex, Kiddy, BeSafe, Britax, Axkid, Recaro, Klippan czy Concord.

Foteliki wykonywane są w określonych przedziałach dla dzieci, uwzględniające takie parametry dziecka jak waga, wzrost oraz wiek.

W Skandynawii, gdzie chyba najbardziej daje się zauważyć wysoką dbałość o bezpieczeństwo dzieci w każdej możliwość postaci, przewożenie dzieci tyłem, a nie przodem, do kierunku jazdy jest niemal standardem i dzieci są tak właśnie przewożone aż do czwartego roku życia, a statystyki dokładnie potwierdzają, że warto o to zadbać.

Copyrights 2004-2020 BoboWózki
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.